ielki Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla pięcioklasistów
W dniu 27 maja w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbył się konkurs dla uczniów szkół mareckich z zakresu bezpiecznego uczestnictwa młodzieży w ruchu drogowym z użyciem rowerów.
Główny nacisk położono na zmieniające się od 3 czerwca przepisy dotyczące obowiązku jazdy rowerami i urządzeniami transportu osobistego w kaskach ochronnych przez młodzież do 16 roku życia i wyposażenia rowerów. Rozegranych i poddanych ocenianych zostało pięć konkurencji:
1. znajomość przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy rowerami i UTO,
2. umiejętność udzielenia pierwszej pomocy,
3. umiejętność usunięcia drobnych usterek w rowerze,
4. umiejętność jazdy rowerem na torze przeszkód
5. praktyczna umiejętność stosowania się do znaków i sygnałów na miasteczku ruchu drogowego.
Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr.4 z ul. Wspólnej,
drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z ul. Szkolnej,
trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 z ul. Pomnikowej.
Dodatkowymi atrakcjami był pokaz Straż Miejskiej Warszawy użycia dronów i kamer wysokościowych do rejestracji wykroczeń drogowych a także prezentacja ulicznego saturatora wody gazowej z lat 60-tych.
Wydarzeni patronowali: Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Arkadiusz Werelich i Burmistrz Miasta Marek Pan Marek Orych
W organizacji konkursu kolejny razem udział wzięli ( w licznej obsadzie) przedstawiciele Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie pełniąc rolę sędziów na miasteczku ruchu drogowego za co im serdecznie dziękuję.
Jan Szumiał Prezes







