„5 złotych minut ratujących życie”:

projekt edukacyjno-społeczny przywrócony do życia po dłuższej przerwie

5 złotych minut ratujących życie”:

projekt edukacyjno-społeczny przywrócony do życia po dłuższej przerwie

Dzięki aktywności i chęci kontynuowania tej istotnej dla niesienia pomocy inicjatywy przez dyrekcję i grono pedagogiczne Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie, aktywnie uczestniczącego od pierwszej edycji programu podjęto decyzję o reaktywowaniu programu.

W dniu 28 maja na terenie szkoły, wzorem ubiegłych edycji odbył się finał tegorocznego projektu zakończony konkursem dla drużyn dziecięcych reprezentujących szkoły biorące w nim udział.

Projekt składał się z elementów rozłożonych w czasie: konferencja dla dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli, pedagogów, opiekunów i kapitanów drużyn; kurs BLS/AED dla nauczycieli opiekunów i kapitanów drużyn; kurs urazowy dla nauczycieli opiekunów i kapitanów drużyn. Na zakończenie tegorocznego programu odbył się konkurs z zakresu pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych prawobrzeżnej części Warszawy, połączony z festynem edukacyjnym. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody dla szkół, które prezentowały i indywidualnie. Nagrody dla szkół prócz pucharów składały się z profesjonalnych szkoleniowych fantomów, szkoleniowych defibrylatorów AED i kamizelek wykrztuśnych. Natomiast każdy z członków trzech zwycięskich drużyn otrzymał puchar, bezpłatny kilkakrotny wstęp do Rozrywkowego Centrum Miasta Hulakula. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki z logo projektu, czapeczki, apteczki i upominki przygotowane przez WORD w Warszawie. Wszystkie nagrody ufundowały firmy obejmujące wydarzenie patronatem, za dziękujemy w imieniu nagrodzonych i uczestników

I miejsce zajęła drużyna nr 15 ze szkoły nr 277; II miejsce drużyna nr 3 z Zespołu Szkół nr.41; III miejsce drużyna nr 7 ze szkoły nr 4; Super opiekunem została Pani Iwona Romańczyk ze szkoły nr 277.

Organizatorami projektu prócz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 byli: Fundacja PROMETEUSZ i Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie. O randze wydarzenia może świadczyć liczne grono osób i instytucji, które objęły patronat.

Patronatem Honorowym projekt objęły następujące władze i instytucje: Senator RP Pan Marek Borowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Burmistrz Targówka Pan Krzysztof Miszewski, Komendant Stołeczny Policji Pan Krzysztof Ogroński, Dyrektor WORD w Warszawie Pan Dariusz Marek Szczygielski, Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Wioletta Krzyżanowska, Krajowa Rada BRD Pan Konrad Romik , Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Pani Dorota Olszewska. Patronatu udzielili również: Straż Miejska m. st. Warszawy, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Mazowiecka Rada BRD, Instytut Transportu Samochodowego, Toyota Marki, Grupa Image, Energy Gaz pl, Liwona, PIGOSK, Elmol. Patronat medialny wydarzenia objęło Prawo drogowe news.

Mamy nadzieję że w przyszłych edycjach projektu przybędzie ilość chętnych do wzięcia udziału szkół, do czego serdecznie zapraszamy.

Jan Szumiał Prezes SOSK w Warszawie

5 zł 4 (2) 41
5 zł 4 (2) 41
5 zł 3 (2) 41
5 zł 3 (2) 41
5 zł 2 (2) 41
5 zł 2 (2) 41