Wyjaśnienie powodów odwołania terminu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia SOSK

wyjaśnienieWyjaśnienie powodów odwołania terminu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia SOSK wyznaczonego na 28 czerwca 2016

Szanowni Państwo

Zarząd Stowarzyszenia zdecydował o przesunięciu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia planowanego na 28 czerwca 2016, ponieważ do Sekretarza Zarządu dotarła informacja o przygotowywaniu kolejnego podważania  legalności jego zwołania.

Tu cytat tekstu który otrzymał sekretarz

,, Nawiązując do przesłanego zawiadomienia o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków przypominam stosowne zapisy Statutu regulujące zwołanie Zgromadzenia oraz formalny projekt takiego zawiadomienia do wykorzystania – w załączniku. Z całym szacunkiem, ale Sekretarz nie ma uprawnień do zwołania, ale Zarząd a w jego imieniu podpisuje Prezes zgodnie z kompetencjami wynikającymi ze Statutu. Wg mojej skromnej opinii przesłane zaproszenie nie spełnia formalnych warunków zwołania i jest oczywiście do podważenia co już było w przypadku poprzedniego spotkania”.

 Sekretarz odebrał ją jako groźbę zakłócenia Walnego.

Według osób wnoszących zastrzeżenia podpisanie zawiadomienia o terminie Zgromadzenia przez Sekretarza Zarządu, bez powołania się na Zarząd, nie jest zgodne ze Statutem. Ich zdaniem nie spełnia formalnych warunków zwołania, gdyż powinno ono być podpisane przez Prezesa. Czy przypomnienie przez Sekretarza Zarządu, z zachowaniem 14 dniowego terminu powiadomienia, daty Zgromadzenia ogłoszonego przez Zarząd w czasie zebrania członków SOSK w dniu 9 maja 2016 rzeczywiście wymaga powołania się na Zarząd? Dodatkowo z przytoczonych przez oponentów §25 i 26 Statutu nie wynika, że zawiadomienie powinno być podpisane przez Prezesa. Zaistniała sytuacja ukazuje w sposób dobitny, że obecnie obowiązujący Statut wymaga wielu doprecyzowań, a dokonanie zmian jest sprawą pilną.

Gdyby ta informacja przesłana została  wcześniej i skierowana zgodnie ze Statutem do Zarządu lub Prezesa, pozwalając na zmianę podpisu w terminie statutowym można by  odebrać ją jako zaangażowanie w prawidłowe działanie Stowarzyszenia.

Zarząd nie chcąc dopuścić by Zgromadzenie z merytorycznego przekształciło się w spory formalne postanowiło o ponownym  wszczęciu procedury zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia poświęconego zmianom w Statucie w kolejnym terminie.

Z przykrością stwierdzamy, że w naszej organizacji jest trzech członków zwyczajnych wspieranych wiedzą prawniczą członka honorowego, którzy od początku kadencji obecnych władz Stowarzyszenia, podejmują działania w celu destabilizacji pracy i podważania autorytetu Zarządu na zewnątrz:  w urzędach,   innych organizacjach oraz wewnątrz Stowarzyszenia.

Wspomniani członkowie SOSK, zarówno podczas pełnienia funkcji w poprzednim Zarządzie jak i obecnie, nie stosują się literalnie do wszystkich postanowień Statutu, a mimo to wytykają obecnemu Zarządowi najdrobniejsze „uchybienia”. Takie postępowanie utrudnia pracę Zarządowi, który zamiast zająć się istotnymi dla środowiska szkoleniowego i Stowarzyszenia zagadnieniami, traci czas na wyjaśnianie wyimaginowanych przez tych członków problemów.

Stowarzyszenie to  nie sejm, ani sąd najwyższy, gdzie nad procedurami czuwają do tego powołane komisje. Zarząd to przedsiębiorcy prowadzący na co dzień OSK, a poza godzinami pracy społecznicy, skupiający się na doskonaleniu ustawodawstwa, współpracy z urzędami w takim zakresie,  aby było one przyjazne całemu środowisku szkoleniowemu.
My nie potrzebujemy koni trojańskich.

Czy ideą przyświecającą tym Panom jest na pewno dobro organizacji?

O terminie najbliższego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków Stowarzyszenia poinformujemy po podjęciu przez Zarząd stosownej Uchwały.

 

Zarząd:

 

  1. Jan Szumiał –Prezes
  2. Marek Gawroński – V-ce Prezes

3.Zbigniew Bem – V-ce Prezes

  1. Bogusław Sarna – Sekretarz