II Warszawskie Forum Kierowników OSK i Instruktorów Nauki Jazdy – 5 września 2024
Zarząd Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie zaprasza Państwa na drugą edycję corocznych spotkań środowiska szkoleniowego Warszawy i okolic, niezależnie od przynależności organizacyjnej, miejsca działalności czy pełnionej funkcji, (mile widziani są przedstawiciele środowiska z innych regionów kraju) pod hasłem: „Wspólnie rozwiążemy problemy środowiska szkoleniowego oraz Standardy ochrony małoletnich w OSK”.
Forum odbędzie się 5 września br. od godz. 9.00 w siedzibie Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców w Piastowie przy ul. Piotra Skargi 1.
W trakcie trwania forum będzie możliwość zapoznania się z symulatorem wysokiej klasy o 6 stopniach swobody samochodu ciężarowego na bazie kabiny pojazdów MAN
i SCANIA oraz autobusu SOLARIS.
Do udziału w forum zaprosiliśmy gości którzy pomogą nam rozwiązać nasze dylematy.
Lista zaproszonych gości i tematy ich wystąpień:
Pani Renata Rychter Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwo Infrastruktury – Projektowane zmiany zapisów ustawy z dn. 5 stycznia 2011 roku
o kierujących pojazdami w kontekście wymagań dla podmiotów poświęconego zmianom zachodzącym i projektowanym w prawie o ruchu drogowym i aktach prawnych z zakresu transportu drogowego, szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców i kierowców oraz odbywania okresowych warsztatów doskonalenia zawodowego instruktorów
i wykładowców;
Pan Krzysztof Krakowiecki-Kulesza Dyrektor Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m. st. Warszawy oraz Pani Katarzyna Kuźmińska Naczelnik Wydziału Nadzoru, Kontroli i Rejestracji Pojazdów oraz Wydawania Uprawnień Urzędu
m.st. Warszawy – Pokontrolne uwagi z przeprowadzonych kontroli OSK w Warszawie, zauważone błędy i niedociągnięcia i zalecenia, czy wydział otrzymał wytyczne w sprawie procedur Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
Pan Dariusz Marek Szczygielski Dyrektor WORD w Warszawie – Największe problemy we współpracy z OSK, najczęstsze przyczyny wyników negatywnych egzaminów państwowych na prawo jazdy z podziałem na plac manewrowy i miasto, plany wymiany floty pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem kat: B i C+E, czy powstanie trzeci punkt egzaminacyjny w miejsce zlikwidowanego na Okęciu.
Pan Radosław Strzaliński Dyrektor WORD w Siedlach – tematyka analogiczna jak
w przypadku Dyrektora WORD w Warszawie.
Młodszy inspektor Pan Dariusz Ejsmont Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji – Zdarzenia drogowe w Warszawie w ubiegłym i pierwszej połowie tego roku spowodowane przez kierowców z krótkim stażem i osób w podeszłym wieku, najczęstsze przyczyny i miejsca wypadków w do których dochodzi w Warszawie.
Pani Maria Dąbrowska-Loranc Kierownik Centrum Bezpieczeństwa Instytut Transportu Samochodowego i Pani Beata Stasiak-Cieślak psycholog ITS – Potrzeby kandydatów z niepełnosprawnościami oraz instruktorów nauki jazdy w zakresie szkolenia osób o szczególnych potrzebach.
Pan Radosław Potrac pedagog specjalny terapeuta, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej z 20 letnim stażem jako nauczyciel i pedagog wspierający, Nauczyciel Roku 2023 – Współpraca z kursantami ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej ADHD.
Pan Tomasz Piętka Dyrektor Polski Związek Szkoleniowy – Zmiany zachodzące
i projektowane w prawie o ruchu drogowym mające wpływ na szkolenie przyszłych kierowców.
Pan Krzysztof Szymański Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców.
Pan Witold Wiśniewski Prezes Grupa IMAGE.
Pan Zbigniew Papuga Prezes LIWONA.
Pani Maria Krzysztoporska absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW –Przeciwdziałanie zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich w pracy Ośrodków Szkolenia Kierowców.
Spotkania tego typu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowiska i są pomocne
w prawidłowym funkcjonowaniu ośrodków szkolenia kierowców oraz wydajniejszej pracy instruktorów, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Informujemy, że nasze spotkanie organizujemy w ramach działalności statutowych SOSK
w formule non-profit.
Ze względów logistycznych prosimy o wcześniejsze ( do 30 sierpnia) przesyłanie e-mailowo na poniższy adres pytań skierowanych do gości, które prześlemy im wcześniej żeby mogli przygotować odpowiedzi.
Prosimy również o poinformowanie o spotkaniu osób ze środowiska szkoleniowego, zainteresowanych powyżej przedstawioną tematyką, do których ze względu na brak adresu e-mail nie wysłaliśmy zaproszenia.
Jan Szumiał Prezes SOSK Warszawa
Dane kontaktowe:
Jan Szumiał – tel. 602 616 877
e-mail – jan.szumial@gmail.com